• AMERIKAN DOLARI
  16,2260
  % -0,89
 • € EURO
  17,4658
  % -0,90
 • BITCOIN/TL
  462014,419
  % -4,52
 • ETHEREUM/TL
  28060
  % -7,76
 • SHIBA INU/TL
  0.00016874
  % -4,99
 • BNB/TL
  4834.9
  % -5,32
 • LITECOIN/TL
  998.38
  % -5,70
 • RIPPLE/TL
  6.17
  % -4,59

Shitcoin Nedir ?

Shitcoin Nedir ?

Shitcoin, altcoin dünyasında kullanılan bir tabirdir. Anlamı ise kısaca ‘geleceği parlak olmayan’ veya ‘gereksiz’ gibi adlandırılabilir. Gelecekte yükselmesi beklenmeyen ve hatta kaybolabileceği öngörülen coinler için kullanılır. Shitcoin, kötü anlamlara gelen bir terimdir. Bu nedenle, ilgi çekmeyeceği öngörülür. Ancak, şu nokta da çok önemlidir: Shitcoin diye adlandırılan altcoinler shitcoin tabirinin dışına çıkabilir. Burada kastedilen durum, bireyin bakışına göre değişmesidir.

Hangi Coinler Shitcoin Olarak Adlandırılır?

Shitcoin, coin dünyasında sıklıkla adı geçen bir tabirdir. Birçok coin için shitcoin yakıştırması yapılabilir. Şimdi, “Hangi coinler shitcoin olarak adlandırılır?” sorusuna ise herkes farklı cevaplar verilir. Coin dünyasında bakış açıları çok değişkendir. Birisi için shitcoin olarak görünen bir coin, başkası için değerli olabilir. Bu noktada, kendi bakış açınızı oluşturmanız en doğrusudur. Diğer insanlardan etkilenmeyen bir görüş oluşturabilirsiniz.


Shitcoin, kötü anlamdadır. Kötü ise kişiden kişiye göre değişebilir. Birileri için kötü olan coinler, başkaları için kurtarıcı olabilir. Shitcoin konusunda ise tabirin kötü ve gereksiz olduğunu bilmek yeterlidir. Burada değinilen nokta, parlak geleceği olmayan coin demektir. Sizin tabirinizle de şu demektir: İşe yaramayacağı düşünülen coinlerdir. Shitcoin, fayda sağlamayacağını düşündüğünüz her coin olabilir.

Shitcoin, kripto para piyasasında herkesin bilmesi gereken önemli bir tabirdir. Bu tabiri öğrenmek, coinlere karşı genel bir bakış açısı kazanmak açısından çok önemlidir. Ancak, shitcoin denilen coinlerin shitcoin olmaması da geçerli olabilir. Hangi coinlerin geleceğinin parlak olacağı zamana ve bakışa göre değişebilir: