• AMERIKAN DOLARI
  16,2403
  % -0,79
 • € EURO
  17,4261
  % -0,88
 • BITCOIN/TL
  463965,463
  % -3,61
 • ETHEREUM/TL
  28145
  % -6,25
 • SHIBA INU/TL
  0.00016928
  % -4,34
 • BNB/TL
  4836.96
  % -4,60
 • LITECOIN/TL
  997.96
  % -5,03
 • RIPPLE/TL
  6.18
  % -3,82

Taraftar token nedir ?

Taraftar token nedir ?

Taraftar token, önemli spor kulüplerinin çıkardığı kripto paralara verilen genel bir isimdir. Şimdiye kadar yüzlerce önemli spor kulübü taraftar token çıkarmıştır. Örnek olarak Fenerbahçe, Barcelona, Bursaspor gibi kulüpler gösterilebilir.

Taraftar tokenler, belirli arza sahiptir ve belirlenen fiyat ile piyasaya çıkartılır. Piyasaya çıktıktan sonra ise çeşitli yollarla fiyatlanırlar. Her krito parada olduğu gibi artış ve azalışlara neden olurlar. Aralarında ciddi anlamda kazanç sağlatan birçok tokene de sahiplerdir. O nedenle geniş çevrelerce alınır ve satılırlar.

 

Taraftar Token Nasıl Ortaya Çıkar?

Taraftar token, genel bir isimdir. Her takımın ayrı şartları ve ayrı bir dünyası olabilir. Bursaspor’un tokeni ile Barcelona’nın tokeni arasında çıkış ve yaygınlığı açısından farklı olabilir. Bu durum son derece mantıklıdır. Taraftar token, futbol gibi genel bir isimdir. Oysa dünya çok ama çok büyüktür. Ülkemizde birçok takım ise bu dünyaya girmiştir. Taraftar token dünyası, Karşıyaka gibi yüz yıllık çınarları da içinde barındırıyor. Bunlara rağmen çeşitliliğin dünyasında olduğunuzu biliyorsunuz. Bir coini veya bir taraftar tokeni alırken farklı hayaller kurabilirsiniz. Burada genel olarak bilgi vermeyi amaçlıyoruz. Kesinlikle ve kesinlikle almanız veya satmanız yönünde tavsiye vermiyoruz.

Taraftar token talep etme nedenleriniz sizin bakışınız ve sizin dünyanız ile sınırlıdır. Bir taraftar tokeni almayı istiyorsanız dikkatle ve ciddi biçimde incelemeniz gerekebilir. Kripto para piyasasında riskin yüksek olduğunu daima biliyorsunuz. Geleceğe yönelik olumlu beklentileriniz varsa taraftar tokenleri inceleyebilirsiniz. Eğer binlerce token arasından bunların pek ilgi çekmeyeceğini düşünüyorsanız almayabilirsiniz. Burada alma veya satma tavsiyesi verilmemektedir.

Taraftar token, token sahiplerine bazı haklar verebilmektedir. Örneğin; tuttuğunuz takımın çıkarmış olduğu taraftar tokeni aldınız diyelim. Token sahibi olduğunuz için takımın maça hangi şarkı ile çıkabileceğini seçme imkânınız doğabiliyor. Sizin için bazı mantıklı nedenler sunulabilir. Eğer bir takımın formasını alıyorsanız taraftar tokenini de alabilirsiniz. Tokenler ciddi oranda ilgi görüyor. Bu açıdan bakıyorsanız taraftar tokenleri alabilirsiniz.

Tokenler, birçok farklı borsada listelenebilmektedir. Taraftarı olduğunuz takımın tokenini almak istiyorsanız, kulübünüzden size özel olarak bilgilendirme yapılıyor. Token dünyasının çeşitliliğine karşın renklerinizin peşindeyseniz, takımınızın token çıkarıp çıkarmadığını hızlıca inceleyebilirsiniz. Yıllar sonra ciddi biçimde hareketlenebilecek piyasada yatırım yapabilirsiniz.